Kasko Sigortası Nedir

Zorunlu trafik sigortasından farklı bir sistem olarak isteğe bağlı bir şekilde elde edilen kasko sigortası son derece gereklidir. Bilindiği gibi zorunlu trafik sigortası standart teminatlar üzerine belirlenen bir sistem olduğu için kaza sırasında tamamen karşı tarafta oluşan hasarların giderilmesi üzerine kurulu bir sigorta hizmeti olarak kullanılmaktadır.

Ancak kasko isteğe bağlı olduğu için standart ve işlevsel teminatların yanında kişiye özel maddeler de bu paket içerisine eklenerek teminat altına alınmış olur. Bir aracın sadece kaza yapması, hırsızlığa maruz kalması veya yanması bu sigorta içeriği için yeterli olmayacaktır. Bunun yanında kişi kendi istekler doğrultusunda full diye tabir edilen tam donanımlı bir sigorta hizmetinden faydalanmış olacaktır.

Kasko sigortası günümüzde en çok kullanılan sigorta hizmetlerinden biridir. Çünkü kişilerin çeşitli sebeplerden ötürü trafikte seyir halindeyken veya araç otoparkta bekliyor durumdayken başa bir olay gelmesi kaçınılmazdır. Yaşanan olumsuzluğu bizlerle hiçbir ilgisi olmaya bilir. İste bu sebeple elde edilen kasko sigortası son derece gerekli bir sigorta hizmeti olarak görülmektedir. Sigorta şirketleri yaşanan olumsuzluklardan ötürü sigortanın paket içeriğinden yola çıkarak olayın teminat altına alınıp alınmadığı üzerinden hareket edeceği için kişilerin muhakkak bu sistemden yararlanırken mümkün olduğunca zengin bir paket içeriği elde etmeleri ve nitelikli bir sigorta hizmeti elde etmeleri gerekecektir.

Kasko sigortalarının fiyatları da işin niteliğine ve sigorta paket içeriğine göre değişkenlik gösterecektir. 

Ücretsiz Danışma